Улун (оолонг)

Чай улун

Рослини, що використовуються для приготування трав'яних настоїв, зазвичай називають "чай", проте справжній чай виходить приготованим з висушеного листя рослини Camillia senensis, родом з Азії.

Існують 4 основні види чаю, що споживається, це чорний, зелений, білий і улун, він же оолонг. Всі вони виготовлені на основі однієї і тієї ж рослини, але мають різні смаки та поживні властивості. Це тому, що листя рослини збираються і обробляються кожного сорту, трохи по-різному.

Чай улун не найпопулярніший, але має свої, особливі переваги для здоров'я.

Що таке оолонг?

Улун чай, має частково корисні властивості чорного і зеленого чаю, оскільки листя даного продукту окислюються частково. Відомо, що технологія одержання чорного чаю передбачає повне окислення листя чаю, а зеленого досконало виключає окислення.

Антиоксидантна дія улун чаю знаходиться десь між зеленим і чорним чаєм. Ці антиоксиданти (поліфеноли), а також кофеїн надають напою корисних властивостей. Фінальний продукт практично не містить калорії та жиру.

Крім вживання оолонгу, його перетворюють на екстракт, який служить харчовими добавками, у вигляді порошків та рідин.

Види чаю улун

Ві Рок оолонг

Вирощується у провінції Фуцзянь, на горі Уї. Це типовий улунський чай, при його виробництві потрібно тринадцять технологічних процесів. Заварений чай має яскраво-золотистий колір. Через казкову якість, його називають Королем. Дуже корисний для здоров'я. Містить протокатехін натрію та кофеїн.

Залізна Богиня

Вважається високосортним продуктом. Вирощується в Аньці провінції Фуцзянь. У нього темно-зелене листя, м'яке і гладке. Край листя темно-зелений у середині червоний. Він ділиться на літній, весняний, осінній чай та пізній літній чай. Цей сорт менше в'яне і ферментується, зберігаючи аромат та поліфеноли.

Дундін оолонг

Має гарний колір, відмінну якість та аромат. Вирощується та виробляється на Тайвані (гора Дундін). Листя темно-зелене з білим інеєм. Чай стає яскравим, золотистим та прозорим, коли заварюється. У нього карамельний колір і солодкий аромат з м'яким присмаком.

Користь чаю улун для здоров'я

Допомагає схуднути

Оолонг чай має поліфенольну сполуку, яка допомагає знизити жировий обмін в організмі, оскільки перериває всмоктування вуглеводів та жирів.

Усуває вільні радикали

Улун містить поліфенольні сполуки, що сприяють виведенню вільних радикалів із організму. Діє як антиоксидант. Регулярне вживання чаю улун захищає організм людини від атеросклерозу, раку, ревматоїдного артриту, інсульту, діабету.

Здоров'я шкіри

Щоденне вживання трьох чашок чаю улун корисне для хворих на екзему. При дослідженнях спостерігалися позитивні результати вже за тиждень, з поліпшенням самопочуття хворих. Чай забезпечує полегшення при хронічних захворюваннях шкіри, таких як дерматит і подразнення.

Міцні кістки

Антиоксиданти в оолонзі запобігають карієсу зубів, остеопорозу, зміцнюють кістки та посилюють ріст організму.

Лікування діабету

Чай улун допомагає у лікуванні цукрового діабету 2 типу. Він керує рівнем цукру в крові, а також інсуліном у кровотоку. Це знижує ймовірність стрибків рівня цукру у крові.

Лікування раку

Загальновідомо, що вживання чаю знижує ризик розвитку раку шкіри. Оолонг містить поліфенольні сполуки, які посилюють та активують клітини організму у боротьбі з клітинами ракових захворювань.

Нервова та розумова здатність

Листя містить L-теанін, який блокує L-глутамінову кислоту від надходження до рецепторів мозку при стресових ситуаціях.

Чай улун підвищує розумову працездатність. Щоденний прийом кофеїну сприяє розумовій працездатності, а також бадьорості протягом дня.

Запобіжні заходи:

надмірне споживання оолонгу може призвести до таких побічних ефектів, як нервозність, біль голови, проблеми зі сном, дратівливість;

споживання більше двох чашок під час вагітності призводить до низької маси тіла дитини при народженні та передчасних пологів;

його слід використовувати в обмеженій кількості для дітей;

можлива аритмія серця

слід проконсультуватися з лікарем перед прийомом його для схуднення.